A „Cikk kezelő” menüponton belül lehetősége van a törzsben lévő cikkek kezelésére, módosítására és új cikk felvitelére.

A nyitóképen egy táblázatszerű listában láthatóak az elérhető cikkek (egy-egy sorban egy-egy cikk van feltüntetve) kapcsolatos információi, melyeket a következő – megfelelő névvel jelzett – oszlopok tartalmaznak: “Műveletek”, “Cikkszám”, “Név”, “Rövid név”, “Mértékegység”, “Áfa”, “Lédig-e”, “Készletmozgató-e”, “Kasszára”, “Mérlegre”, “Készlet mehet-e negatívba”, “Jövedéki-e”, “Jövedéki termékcsoport”, “Neta-e”, “KN kód”, “Balinfok / Alkoholfok”, “Kiszerelés”, “Cikk fajta”, “Cikk státusz”, “Írásvédett”, “Tapadó göngyöleg-e”, “Tapadó göngyöleg”, “Tapadó göngyöleg szorzó”, “Engedmény adható-e”, “Szavatossági nap”, “Kiszerelés mértékegység kód”, “Nettó tömeg”, “Bruttó tömeg”, “Alapanyag”, “Polccímke infó sablon”, “Helyben fogyasztható-e”, “Osztály”. A táblázat alján elhelyezett léptető ikonokkal tud előre-hátra görgetni a cikk listában.
A menüpont nyitóképén elhelyezkedő „Vonalkód”, illetve a „Cikkszám” menüpontokkal egy kiválasztott cikkre tud rákeresni. A „Szűrők mutatása” gombra klikkelve tovább szűkítheti a találatok számát. Beállítható a „Név”-re, vagy a „Rövid név”-re történő szűrés is.
A menüpont bal felső sarkában látható “Új cikk” elnevezésű gombbal új cikket hozhat létre, amelyről lejjebb olvashat.
Cikk szerkesztése (ceruza ikon) #
A cikk kijelölését követően, lehetősége van a „Műveletek” oszlopban látható „ceruza” ikonra kattintva módosítani a kijelölt termék adatait. A megnyíló Cikk kezelő ablakban lapfüleken láthatja a cikkel kapcsolatos adatokat, csoportosítva.

A „Cikk adatok” résznél a következő kötelező / opcionális adatokat tudja módosítani a vonatkozó felirattal ellátott mezőkben: „Név”, „Rövid név”, „Cikkszám”, „Cikkcsoport”, „Mértékegység”, „Áfa”, „Cikkfajta”, „Cikkstátusz”, „Kassza cikk csoport” (amennyiben bejelöli a „Kasszára” jelölőnégyzetet), “Szavatossági idő (nap)”, “Nettó tömeg (g)”, “Bruttó tömeg (g)”, “Alapanyag”, továbbá kiválaszthatja, hogy az adott termék „Lédig-e”, „Készletmozgató”-e, kerüljön-e „Kasszára”, „Neta termék”-e, „Készlet mehet-e negatívba”, kerüljön-e „Mérlegre”, „Jövedéki termék”-e, illetve módosítható (amennyiben bejelöli a „Jövedéki termék” jelölőnégyzetet) a „Jövedéki termékcsoport”, „KN kód”, „Balinfok/Alkoholfok”, „Kiszerelés”; s végül egyéb „Megjegyzés”-t is csatolhat. (A csillaggal jelölt mezők minden esetben legyenek kitöltve!). Amennyiben nem kíván módosítani a többi cikk adaton kattintson a képernyő alján elhelyezett „Cikk adatok módosítása”, s végül a jobb felső sarokban elhelyezkedő „x”, vagy a jobb alsó sarokban elhelyezkedő „Bezár” gombra a képernyő bezárásához.
A „Cikk adatok módosítása” gombra kattintva, de az ablak bezárása nélkül az alábbi lapfüleken tud további módosításokat elvégezni a cikk adataiban.
A „Cikk – Előzmények” résznél látható a termék módosításainak táblázatos formában megjelenő előzményei. Ez a rész nem szerkeszthető.

A „Cikk – Áfa” résznél a terméknél rögzített Áfa mértéke látható táblázatos formában. Lehetősége van új Áfa mérték rögzítésére az „Új” nevű zöld gombra klikkelve az alábbiak szerint.

Feltétele, hogy a meglévő Áfa mérték „Vég” dátumot meg kell adnia az új felvétele előtt. Ehhez a „Vég” dátum nélküli soron a „Műveletek” oszlopban látható ceruza ikonra kattintson. A Megjelenő „Áfa” megnevezésű ablakban a „Vége” dátum mezőben adja meg lejárat dátumát. Lehetősége van megjegyzés megadására is a „Megjegyzés” mezőben. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.
Új „Áfa” mérték létrehozása: az „Új” nevű zöld gombra kattintva tudja létrehozni. Az „Áfa” értékét a lenyíló menüből tudja kiválasztani. A „Kezdete” mezőben azt a dátumot adja meg amelytől indítani akarja, a „Vége” mezőben nem kötelező dátumot megadnia. Fontos, hogy a lezárt Áfa mérték „Vég” dátum és az új Áfa mérték „Kezdete” dátum között nem lehet kimaradt dátum, erre figyeljen oda.
A „Cikk beszerzési ár” résznél látható a cikk eddig rögzített beszerzési árai táblázatos formában, szállítónkként. Az „Utolsó Beszerzési Ár” típusú beszerzési ár nem módosítható, nem érvényteleníthető!

Lehetősége van új beszerzési ár rögzítésére az „Új” nevű zöld gombra kattintva. A megjelenő „Beszerzési ár” nevű ablakban először válassza ki a cikkhez rendelt szállítót a „Szállító” nevű listából. Ezután adja meg az „Ársor” típusát, majd adja meg az ár „Kezdete” dátumot. A „Vége” dátum nem kötelező. A „Nettó egységár” mezőbe a cikk nettó beszerzési árát adja meg. Lehetősége van megjegyzést megadni a beszerzési árhoz, ehhez töltse ki “Megjegyzés” nevű mezőt. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.
A „Cikk értékesítési ár” résznél látható a cikkhez rögzített értékesítési árak táblázatos formában.

Lehetősége van új „Értékesítési ár” rögzítésére az „Új” nevű zöld gombra kattintva. A megjelenő „Értékesítési ár” nevű ablakban először válassza ki a cikkhez rendelt ársor típusát az „Ársor” nevű listából. Ezután adja meg az ár „Kezdete” dátumot. A „Vége” dátum nem kötelező, de akciós ár esetében szükséges lehet. Ezután a „Nettó ár használata” nevű mező előtti jelölő pipát bejelölve tudja beállítani, hogy „Nettó egységár”-t kíván e megadni, a pipát kivéve „Bruttó egységár” megadása válik elérhetővé. Lehetősége van megjegyzést megadni az értékesítési árhoz, ehhez töltse ki “Megjegyzés” nevű mezőt. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.
A „Cikk szállító” résznél látható a cikkhez rögzített szállítók listája táblázatos formában. Meglévő szállítók módosítása: lehetősége van a meglévő szállítók módosítására a szállító soron a „Műveletek” oszlopban látható ceruza ikonra kattintva. A megnyíló ablakban beállíthatja a „Alapértelmezett-e” jelölő négyzet értékét (a cikkénél csak egy szállító jelölhető alapértelmezettnek), a „Gyártó-e” jelölő négyzet értékét, rendelhet hozzá cikkszámot a „Partner cikkszám” mezőben megadva, valamint lehetősége van megjegyzést megadni, ehhez töltse ki “Megjegyzés” nevű mezőt. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.

Új szállító felvétele: lehetősége van új szállító felvitelére az „Új” nevű zöld gombra kattintva. A megjelenő ablakban a „Meglévő szállítók módosítása” résznél korábban leírt mezőket kell kitöltenie. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.
A „Cikk vonalkód” részben látható a cikkhez rögzített vonalkódok listája táblázatos formában. Meglévő vonalkód módosítása: a vonalkód soron állva a „Műveletek” oszlopban látható ceruza ikonra kattintva lehetősége van a meglévő vonalkód módosítására. A megjelenő „Vonalkód” ablakban módosíthatja a vonalkódot a vonalkód nevű mező szerkesztésével, valamint lehetősége van megjegyzést megadni, ehhez töltse ki “Megjegyzés” nevű mezőt. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.

Új vonalkód rögzítése: lehetősége van új vonalkód felvitelére az „Új” nevű zöld gombra kattintva. A megjelenő „Vonalkód” ablakban a „Vonalkód” mezőben adja meg az új vonalkódot, valamint lehetősége van megjegyzést megadni, ehhez töltse ki “Megjegyzés” nevű mezőt. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.

A „Cikk mérlegkód” részben látható a cikkhez rögzített mérleg kódok listája táblázatos formában.
Meglévő mérlegkód módosítása: a mérlegkód soron állva a „Műveletek” oszlopban látható ceruza ikonra kattintva lehetősége van a meglévő mérlegkód módosítására. A megjelenő „Mérlegkód” ablakban módosíthatja a mérlegkódot a mérlegkód nevű mező szerkesztésével, valamint lehetősége van megjegyzést megadni, ehhez töltse ki “Megjegyzés” nevű mezőt. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.

Új mérlegkód rögzítése: lehetősége van új mérlegkód felvitelére az „Új” nevű zöld gombra kattintva. A megjelenő „Mérlegkód” ablakban a „Mérlegkód” mezőben adja meg az új mérlegkódot, valamint lehetősége van megjegyzést megadni, ehhez töltse ki “Megjegyzés” nevű mezőt. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.
A „Cikk készlet” részben látható a cikk készlet változás listája raktáranként táblázatos formában. A „Cikk készlet” lapfül nyitóképén elhelyezkedő „Dátumválasztó”, illetve „Mettől”, „Meddig” legördülő menüknél az adott időintervallumban készült készlet mozgásokra tud rákeresni.

A szűrést követően egy táblázatszerű listában láthatóak a különböző mozgásokkal (egy-egy sorban egy-egy mozgás van feltüntetve) kapcsolatos információk, melyeket a következő – megfelelő névvel jelzett – oszlopok tartalmaznak: “Cikkszám”, “Cikk”, “Bolt név”, “Raktár név”, “Raktár művelet típus”, “Raktár művelet altípus”, “Készlet mozgás ideje”, “Irány”, “Nyitó mennyiség”, Mennyiség”, “Záró mennyiség””, “Bizonylat típus””, “Bizonylatszám”, “Kiállító felhasználó”, “FIFO szerinti záró készlet érték”
A „Cikk LOT” részben egy táblázatszerű listában láthatóak LOT számonként a különböző mozgásokkal (egy-egy sorban egy-egy mozgás van feltüntetve) kapcsolatos információk, melyeket a következő – megfelelő névvel jelzett – oszlopok tartalmaznak: “Cikkszám”, “Cikk”, “Lot azonosító”, “Bolt név”, “Raktár név”, “Kezdeti mennyiség”, “Nettó egység ár”, “Áfa kulcs érték”, “Bruttó egység ár”, “Fennmaradt mennyiség”, “Szavatossági idő”, “Állapot”, “Bizonylatszám”, “Bizonylat tétel sorszám”, “Mértékegység név”.

A „Cikk csoport” részben egy táblázatszerű listában láthatóak a cikk besorolásai. Lehetősége van a meglévő besorolás törlésére a soron állva a „Műveletek” oszlopban látható kuka ikonra kattintva. A megjelenő ablakban hagyhatja jóvá a törlést az „Igen” gombra kattintva, vagy a „Nem” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.

Lehetősége van új cikkcsoport besorolást hozzáadni az „Új” nevű zöld gombra kattintva. A megnyíló ablakban a “Cikk csoport” mezőben válassza ki a kívánt csoportot, a “Cikk csoport típus” mezőben válassza ki a kívánt típust, valamint lehetősége van megjegyzést megadni, ehhez töltse ki “Megjegyzés” nevű mezőt. A „Mentés” nevű zöld gombra kattintva tudja elmenteni a módosítást. A „Bezár” gombra kattintva a változtatást meg tudja szakítani.
Új cikk felvitele gomb #
Lehetősége van új cikk felvitelére az „Új cikk” nevű zöld gombra kattintva.

A „Cikk adatok” résznél a következő kötelező / opcionális adatokat tudja megadni a vonatkozó felirattal ellátott mezőkben: „Név”, „Rövid név”, „Cikkszám” (Következő cikkszám gombra kattintva elérhető következő cikkszám kerül kiosztásra), „Cikkcsoport”, „Mértékegység”, „Áfa”, „Cikkfajta”, „Cikkstátusz”, „Kassza cikk csoport” (amennyiben bejelöli a „Kasszára” jelölőnégyzetet), “Szavatossági idő (nap)”, “Nettó tömeg (g)”, “Bruttó tömeg (g)”, “Alapanyag” továbbá kiválaszthatja, hogy az adott termék „Lédig-e”, „Készletmozgató”-e, kerüljön-e „Kasszára”, „Neta termék”-e, „Készlet mehet-e negatívba”, kerülhet-e „Mérlegre”, „Jövedéki termék”-e, illetve módosítható (amennyiben bejelöli a „Jövedéki termék” jelölőnégyzetet) a „Jövedéki termékcsoport”, „KN kód”, „Balinfok/Alkoholfok”, „Kiszerelés”; s végül egyéb „Megjegyzés”-t is csatolhat. (A csillaggal jelölt mezők minden esetben legyenek kitöltve!). Amennyiben menteni kívánja a módosításokat a képernyő alján elhelyezett „Új cikk mentése” gomba kattintson, s végül a jobb felső sarokban elhelyezkedő „x”, vagy a jobb alsó sarokban elhelyezkedő „Bezár” gombra kattintva a képernyő bezárásához.

A „Cikk kezelő menüpont” lista képén látni fogja az újonnan létrehozott cikket. A cikk sorára állva majd a „Műveltek” oszlopban látható ceruza ikonra kattintva tudja folytatni a cikk további adatainak a rögzítését. A megnyíló „Cikk kezelő” ablakban a “Cikk – Áfa”, “Cikk beszerzési ár”, “Cikk értékesítési ár”, “Cikk szállító”, “Cikk vonalkód”, “Cikk mérlegkód”, “Cikk csoport” lapfüleken megadható adatokat korábban a Cikk szerkesztése (ceruza ikon) leírásban részleteztük.