A „Receptúra” menüpontban lehetősége van „Új receptúra” elkészítésére a vonatkozó zöld gombra történő kattintással.

A megjelenő felületen elsőként klikkeljen az „Új alapanyag” gombra. Itt lehetősége van már korábban létrehozott alapanyag keresésére az „Alapanyag keresése” mezőben, vagy hozzáadhat újat is az „Új alapanyag felvétele” gombra kattintva. Ennek leírását itt olvashatja: Új alapanyag létrehozása.


A következő lépésben adja meg az alapanyag mennyiségét az adott receptúrában, a vonatkozó névvel ellátott mezőben.
A következő lépésben kattintson az ablak jobb alsó sarkában elhelyezkedő „Alapanyag hozzáadása”, majd a jobb felső sarokban elhelyezkedő „X” gombokra.
(A „Vissza” gomra kattintva az előző, alapanyag-kereső felülethez léphet vissza).

A menüpont nyitóképére visszatérve adjon hozzá új készterméket a receptúrához, a vonatkozó felirattal ellátott zöld gombra kattintva.

Meglévő vagy akár teljesen új, a törzsadatokban még nem rögzített cikkek is megadhat a receptúra késztermékeként. Amennyiben teljesen új cikket szeretne rögzíteni, a megjelenő ablakban válassza az „Új cikk felvétele” gombot. Ennek leírását itt olvashatja: Új cikk felvitele.
Abban az esetben, ha meglévő cikket kíván késztermékként rögzíteni, a „Cikk keresése” mezőbe írja be a termék megnevezését, vagy cikkszámát. A megjelenő táblázatszerű listán látható az adott termékre vonatkozó „Cikkszám”, „Cikk”, „Mértékegység”, „Áfa”, „Státusz”. Egy kattintással válassza ki a megfelelő cikket a listából majd az ablak alján adja meg a mennyiséget a „Mennyiség (darab)”, a bekerülési költség százalékos arányát pedig a „Bekerülési költség (%)” mezőkben. A “Bekerüllési költség” megadása egy alapanyag termékből több késztermék gyártása esetében releváns. Ebben az esetben az egyes késztermékek bekerülési értékének összesen ki kell adnia a 100 %-ot.
A következő lépésben kattintson az ablak alján található „Cikk hozzáadása” gombra, majd az „X” gombra kattintva véglegesítse a folyamat ezen részét.
(Lehetősége van vonalkód alapú keresésre is a „Cikk vonalkód mezőben, továbbá előre elkészített cikklistát is tud hozzáadni a „Cikklista nincs kiválasztva” feliratra kattintva. (Ennek leírását itt olvashatja: Cikk listák menüpont).
A menüpont nyitóképén a „Név” mezőben adjon nevet a receptúrának. Ezt követően a „Típus” legördülő menüben válassza ki, hogy hány alapanyagból hány készterméket kíván legyártani. Csatolhat egyéb megjegyzést is a vonatkozó felirattal ellátott mezőbe.

Az „Alapanyagok” résznél egy táblázatszerű listában láthatóak a receptúrában felhasznált alapanyagok. Ez tartalmazza a „Műveletek”, „Sorszám”, „Alapanyagszám”, „Alapanyag”, „Mennyiség”, „Mértékegység” oszlopokat. A „Műveletek” oszlopban lehetősége van módosítani (a fentebb említett módokon), illetve törölni az adott alapanyagot a listáról.
A „Késztermékek” résznél egy táblázatszerű listában láthatóak a receptúrával előállított késztermékek. Ez tartalmazza a „Műveletek”, „Sorszám”, „Alapanyagszám”, „Alapanyag”, „Mennyiség”, „Mértékegység” oszlopokat. A „Műveletek” oszlopban lehetősége van módosítani (a fentebb említett módokon), illetve törölni az adott készterméket a listáról.
Amennyiben végzett a receptúra elkészítésével, kattintson a felület felső részén található „Mentés” gombra. (Fontos kiemelni, hogy a későbbiek folyamán bármikor tudja módosítani az adott receptúrát).
(A „Bezárás” gombot választva a receptúra elmentése nélkül tud visszatérni a menüpont nyitóképére.)
A menüpont nyitóképén elhelyezkedő „Dátumválasztó”, illetve „Mettől”, „Meddig” legördülő menüknél az adott időintervallumban létrehozott receptúrákra tud rákeresni. A „Szűrők mutatása” gombra klikkelve tovább szűkítheti a találatok számát. A vonatkozó felirattal ellátott mezőkben megadhatja, illetve beállíthatja a „Név”, „Receptúra típusa” adatokat.
A szűrést követően egy táblázatszerű listában láthatóak a különböző receptúrákkal (egy-egy sorban egy-egy receptúra van feltüntetve) kapcsolatos információk, melyeket a következő – megfelelő névvel jelzett – oszlopok tartalmaznak: „Műveletek”, „Név”, „Típus”, „Alapanyag (db)”, „Késztermék (db)”, „Létrehozás ideje”, „Utolsó módosítás ideje”.
A „Műveletek” oszlopban a „szem” ikonra kattintva megtekintheti a receptúrát, a „kuka” ikonra kattintva pedig törölheti azt.
Új alapanyag létrehozása #
Az “Új alapanyag felvétele” nevű gombra kattintva megnyílik az új alapanyag létrehozására szolgáló ablak.

Az „Alapanyag-adatok” résznél a „Név”, illetve egyéb „Megjegyzés” adható meg. Miután ezzel végzett, kattintson az „Új alapanyag mentése” gombra.
(A „Név”, illetve a „Megjegyzés” mezőben lévő adatokat bármikor módosíthatja, melyek újbóli mentéséhez az „Alapanyag-adatok módosítása” gombot kell választania.)
Meglévő vagy akár teljesen új, a törzsadatokban még nem rögzített cikkek alapanyaghoz történő hozzárendeléséhez klikkeljen a „Cikkek” felirat mellett elhelyezkedő „Új” gombra. Amennyiben teljesen új cikket szeretne rögzíteni, a megjelenő ablakban válassza az „Új cikk felvétele” gombot. Ennek leírását itt olvashatja: Új cikk felvitele.

Abban az esetben, ha meglévő cikket kíván társítani az alapanyaghoz, a „Cikk keresése” mezőbe írja be a termék megnevezését, vagy cikkszámát. A megjelenő táblázatszerű listán látható az adott termékre vonatkozó „Cikkszám”, „Cikk”, „Mértékegység”, „Áfa”, „Státusz”. Egy kattintással válassza ki a megfelelő cikket a listából majd kattintson az ablak alján található „Cikk hozzáadása” gombra, majd az „X” gombra kattintva véglegesítse a folyamat ezen részét.
(Lehetősége van vonalkód alapú keresésre is a „Cikk vonalkód mezőben, továbbá előre elkészített cikklistát is tud hozzáadni a „Cikklista nincs kiválasztva” feliratra kattintva. (Ennek elkészítésének módját a vonatkozó menüpont leírásában találja meg: Cikklisták menüpont).
Ezt követően visszatérve az előző felületre a „Cikkek” résznél táblázatszerű listában jelennek meg a hozzárendelt cikk(ek)., a „Műveletek” (itt lehetősége van törölni az adott cikket a listáról), „Cikkszám”, Cikk”, „Mértékegység” oszlopokban lévő adatokkal.
Az ablak alján látható “Mennyiség (gramm)” nevű mezőben adja meg az alapanyaghoz tartozó mennyiséget. A megadott mennyiséggel fogja csökkenteni a rendszer a cikkek készletét a receptúrát felhazsnálva.

Ezután válik aktívvá az ablak jobb alsó sarkában látható “Alapanyag hozzáadása” nevű zöld gomb, amelyre kattintva hozzá tudja adni az új alapanyagot a receptúrához.
Majd a vissza gombra kattintva vissza tud térni az “Alapanyag kiválasztása/szerkesztése” nevű ablakba, vagy a jobb felső sarokban látható “X” gombra kattintva betudja zárni az ablakot és visszalép a Receptúra menüpont főablakába, a nyitott receptúrára.