A „Bevételezés” elnevezésű menüpontban lehetősége van – a vonatkozó felirattal ellátott gombra kattintva – „Új bevételezés”, továbbá beszállítói megrendelésből átforgatott bevételezés, valamint automatikusan (központilag) generált bevételezési bizonylat végleges kiállítására.

Amennyiben új bevételezési bizonylatot kíván létrehozni, kattintson az „Új bevételezés” gombra.

Elsőként a “Szállító kiválasztása/szerkesztése” gombra klikkeljen. Itt először adja meg a partner nevét a „Partner keresése” mezőben, majd egy táblázatszerű listában megjelennek a lehetséges találatok. Minden egyes sorban egy adott partner telephelye látható, melyhez kapcsolódóan a „Név”, „Adószám”, „Telephely név”, „Cím” adatokat tartalmazó – vonatkozó névvel ellátott – oszlopok találhatók meg. Egy kattintással jelölje ki a megfelelő partner telephelyét tartalmazó sort, majd kattintson a „Partner kiválasztása” gombra.
(A partnerre vonatkozóan megjelenik a „Név”, „Adószám”, „Telephely név”, „Cím”).


A szállító kijelölését követően, de még a „Partner kiválasztása” gombra történő kattintás előtt a jobb oldalt megjelenő ceruza ikonra kattintva módosíthatja a kijelölt partner adatait. PARTNER SZERKESZTŐ
Lehetősége van korábban még nem rögzített vevő hozzáadására is, az “Új partner felvétele” gombra klikkelve. ÚJ PARTNER SZERKESZTŐ
A szállító kiválasztását követően az “Új tétel” gombra kattintva társíthatja a már korábban rögzített cikkeket, de akár teljesen újat is megadhat. A „Cikk keresése” mezőbe írja be a cikk nevét vagy számát. Ezt követően egy táblázatszerű listában megjelennek a lehetséges találatok. Minden egyes sorban egy adott cikk látható, melyhez kapcsolódóan a „Cikkszám”, „Cikk”, „Mértékegység”, „Áfa”, „Státusz” adatokat tartalmazó – vonatkozó névvel ellátott – oszlopok találhatók meg. Egy kattintással válassza ki a megfelelő cikket tartalmazó sort, majd az ablak alsó részén, a megnevezés mellett adja meg a mennyiséget, a nettó egységárat, az áfát, a vonatkozó felirattal ellátott mezőben, majd megjelenik a „Bruttó ár (Ft)”. Ezek mellett lehetősége van megjegyzés csatolására, továbbá beállíthatja a szavatossági időt, illetve a LOT azonosítót is.

(Lehetősége van vonalkód alapú keresésre is a „Cikk vonalkód mezőben, továbbá előre elkészített cikklistát is tud hozzáadni a „Cikklista nincs kiválasztva” feliratra kattintva. (Ennek elkészítésének módját a Cikklisták menüpontban olvashatja.)
Legvégül kattintson az ablak alján található „Cikk hozzáadása” (duplán kattintson, amennyiben módosította a mennyiséget), majd a jobb felső sarokban elhelyezkedő „x” gombokra, a folyamat véglegesítéséhez.
A cikk kijelölését követően, – de még a „Cikk hozzáadása” – gombra történő kattintás előtt – a jobb oldalt megjelenő „ceruza” ikonra kattintva módosíthatja a kijelölt termék adatait. CIKK SZERKESZTŐ
Az ablak jobb felső sarkában elhelyezkedő „Új cikk felvétele” gombra kattintva, korábban még nem rögzített terméket adhat hozzá a törzsadatokhoz. CIKK KEZELŐ
A vonatkozó feliratokkal ellátott mezőkben adja meg a következő paramétereket: „Raktár”, „Bevételezési dátum”, „Bevételezési idő”, „Bizonylatszám prefix”, „Forrás bizonylatszám”, továbbá csatolhat egyéb megjegyzést is.
A felület alsó részén, a “Tételek” táblázatszerű listában vannak felsorolva mindazon árucikkek, melyek fel lettek véve a beszállítói megrendelésre, továbbá azok száma és összértéke is megjelenik.

A felvett cikkekre vonatkozóan a “Műveletek” (itt lehetősége van módosítani, illetve törölni az adott terméket a listáról, továbbá LOT vágást is végrehajthat, a „Mennyiség”, a „LOT azonosító”, illetve a Szavatossági idő” megadásával, majd a „Hozzáadás” gombra történő kattintással), “Sorszám”, “Cikkszám”, “Cikk”, „Mennyiség”, “Mértékegység”, “Nettó egységár”, “Bruttó egységár”, “Áfa”, “Bruttó ár”, oszlopok láthatók. (Egy-egy sorban egy-egy cikk van feltüntetve.)
A bevételezési bizonylat végleges kiállításához kattintson a „Kiállítás” gombra.

Végül, ha a „PDF generálása” gombra kattint, új ablakban jelenik meg a letölthető, illetve lementhető fájl előnézeti képe.

A „Bezárás” gombra kattintva a menüpont nyitóképére tud visszatérni.
Amennyiben még nem szeretné véglegesen kiállítani a bevételezési bizonylatot, csak a „Mentés” gombra kattintson (a „Kiállítás” gombra ne), a művelet későbbi folytatásához. (Ebben az esetben lehetősége van megtekinteni bevételezési bizonylat piszkozatát, amennyiben a „PDF generálása” gombra kattint, továbbá a fentebb említettekhez hasonlóan itt is módosítani tudja mind a partnerre, mind a tételekre vonatkozó adatokat.) Ha ezt követően klikkel a „Bezárás” gombra, bármikor visszatérhet a szerkesztési felülethez.
Abban az esetben, ha a „Mentés” vagy a „Kiállítás” gombra történő kattintás nélkül választja a „Bezárás” gombot, később már nem tudja folytatni a műveletet, csak, ha előröl kezdi azt.
A menüpont nyitóképén elhelyezkedő „Dátumválasztó”, illetve „Mettől”, „Meddig” legördülő menüknél az adott időintervallumban létrehozott beszállítói megrendelésekre tud rákeresni. A „Szűrők mutatása” gombra klikkelve tovább szűkítheti a találatok számát. A vonatkozó felirattal ellátott mezőkben megadhatja, illetve beállíthatja a „Bizonylatszám”, „Kiállító” adatokat.
A szűrést követően egy táblázatszerű listában láthatóak a különböző bevételezésekkel (egy-egy sorban egy-egy bevételezési bizonylat van feltüntetve) kapcsolatos információk, melyeket a következő – megfelelő névvel jelzett – oszlopok tartalmaznak: „Műveletek”, „Bizonylatszám”, „Szállító”, „Állapot”, „Bevételezés ideje”, „Kiállító”, „Tételszám”.

A „Műveletek” oszlopban -még nem kiállított bevételezés esetében -, a „szem” ikonra kattintva megtekintheti, majd módosíthatja, illetve ténylegesen kiállíthatja a bevételezést; a „PDF” ikonra klikkelve pedig a piszkozat előnézeti képét tekintheti meg.
Kiállított bevételezés esetében a fentebb említett „szem” ikonra kattintva megtekintheti a bevételezést, a „PDF” ikonra klikkelve a piszkozat előnézeti képét tekintheti meg.
A „Bevételezés korrigálása” ikonra kattintva lehetősége van korrekciót végrehajtani, már létrehozott bevételezési bizonylatban.

A megjelenő felületen az adott bevételezésben lévő tételeket láthatja. Minden egyes sor egy adott tételt tartalmaz, melyhez a Cikkszám”, „Cikk”, „Mennyiség”, „Mértékegység”, „Nettó egységár”, „Bruttó egységár”, „Áfa”, „Bruttó ár” információkat tartalmazó oszlopok tartoznak. A korrigálni kívánt tétel sorában lévő „Mennyiség” mezőben adja meg a javított mennyiség számértékét. (Például, ha eredetileg „100” volt az összeg, ám valójában „10” volt a megfelelő tételszám, akkor „10”-et rögzítsen a mezőben.)

(Amennyiben tapadógöngyöleg is tartozik az adott cikkhez, a tapadógöngyöleg is automatikusan megjelenik a táblázatszerű listában, azonban az ahhoz tartozó mennyiséget nem kell külön módosítani.)
(Az eredeti bevételezésre vonatkozóan megjelennek a „Székhely adatok”, így a „Név”, „Cím”, „Adószám”, „Bankszámlaszám”, „Jövedéki engedélyszám”, a „Szállítási adatok” résznél a „Név”, „Cím”, „Adószám”, „Bankszámlaszám”, „Jövedéki engedélyszám”, továbbá a „Bizonylat adatok, így a „Bizonylatszám”, „Bevételezés időpontja”, „Kiállító”, „Raktár”, „Forrás bizonylatszám”, „Megjegyzés”.)
Végül a jobb alsó sarokban elhelyezkedő „Korrigálás” gombra kattintva véglegesítse a folyamat ezen szakaszát.


Bevételezés sztornózása #
Amennyiben egy bevételezést teljes egészében sztornózni kívánja a kiállítot bevételezés bizonylat soron az első “Bevételezés korrigálása” nevű ikonra kattintson.

A megnyíló “Bevételezés korrigálása” nevű ablakban a sorokon törölje ki a mennyiségeket, majd a jobb alsó sarokban látható “+ Korrigálás” nevű zöld gombra kattintva hagyja jóvá a módosítást. Így nem fog létrejönni egy új nyitott bevételezés bizonylat, csak a kiállított sztornó bizonylat készül el.
A program a háttérben elkészíti a sztornó bizonylatot. Az ablakot a jobb felső sarokban látható “X” ikonnal tudja bezárni, majd ezután a bizonylatot is bezárhatja.

A bevételezés nyitó képernyőjén láthatja az elkészült sztornó bizonylatot.

Beszállítói megrendelésből generált bevételezési bizonylat #
Beszállítói megrendelésből generált bevételezési bizonylat esetén a menüpont nyitóképén elhelyezkedő „Műveletek” oszlopban a „szem” ikonra kattintva megtekintheti, majd módosíthatja, illetve ténylegesen kiállíthatja a bevételezést; a „PDF” ikonra klikkelve pedig a piszkozat előnézeti képét tekintheti meg.

Miután a fentebb említett „szem” ikonra kattintott, a „Raktár”, „Bevételezési dátum”, „Bevételezési idő”, „Bizonylatszám prefix”, „Forrás bizonylatszám” (utóbbit a „Megjegyzés” mezőből átmásolva) paramétereket adja meg, továbbá csatolhat megjegyzést is a vonatkozó felirattal ellátott mezőbe.
A felület alsó részén, a “Tételek” táblázatszerű listában vannak felsorolva mindazon árucikkek, melyek fel lettek véve a beszállítói megrendelésre, továbbá azok száma és összértéke is megjelenik.
A felvett cikkekre vonatkozóan a “Műveletek” (itt lehetősége van módosítani, illetve törölni az adott terméket a listáról, továbbá LOT vágást is végrehajthat, a „Mennyiség”, a „LOT azonosító”, illetve a Szavatossági idő” megadásával, majd a „Hozzáadás” gombra történő kattintással), “Sorszám”, “Cikkszám”, “Cikk”, „Mennyiség”, “Mértékegység”, “Nettó egységár”, “Bruttó egységár”, “Áfa”, “Bruttó ár”, oszlopok láthatók. (Egy-egy sorban egy-egy cikk van feltüntetve.)
A szállítóra vonatkozó adatokat módosíthatja a „Szállító kiválasztása/szerkesztése” gombra kattintva, az „Új tétel” gombra kattintva pedig új cikket adhat hozzá a bevételezéshez (ezen folyamatok menetét a menüpont leírásának első részében találja meg).
A „PDF generálása” gombra kattintva megtekintheti a bevételezési bizonylat piszkozatának előnézeti képét.

(A „Mentés” gombra kattintva a bevételezésben végrehajtott módosításokat tudja rögzíteni. Ez hasznos lehet abban az esetben, ha eszközölt módosításokat a bevételezésben, de csak egy későbbi időpontban kívánja a bevételezési bizonylatot véglegesen kiállítani.)
A bevételezési bizonylat végleges kiállításához kattintson a „Kiállítás” gombra.

Végül, ha a „PDF generálása” gombra kattint, új ablakban jelenik meg a letölthető, illetve lementhető fájl előnézeti képe.

A „Bezárás” gombra kattintva a menüpont nyitóképére tud visszatérni.
Amennyiben központilag (automatikusan) generált bevételezési bizonylatot szeretne kiállítani, a menüpont nyitóképén elhelyezkedő „Műveletek” oszlopban a „szem” ikonra kattintva megtekintheti, illetve ténylegesen kiállíthatja a bevételezést; a „PDF” ikonra klikkelve pedig a piszkozat előnézeti képét tekintheti meg.
Miután a fentebb említett „szem” ikonra kattintott, láthatja az automatikusan kitöltött „Raktár”, „Bevételezési dátum”, „Bevételezési idő”, „Forrás bizonylatszám”, „Megjegyzés” mezőket. Önnek a „Bizonylatszám prefix”, illetve a „Jogcím” paramétereket kell megadnia.
A felület alsó részén, a “Tételek” táblázatszerű listában vannak felsorolva mindazon árucikkek, melyek fel lettek véve a beszállítói megrendelésre, továbbá azok száma és összértéke is megjelenik.
A felvett cikkekre vonatkozóan a “Sorszám”, “Cikkszám”, “Cikk”, „Mennyiség”, “Mértékegység”, “Nettó egységár”, “Bruttó egységár”, “Áfa”, “Bruttó ár”, (Egy-egy sorban egy-egy cikk van feltüntetve.)
A „PDF generálása” gombra kattintva megtekintheti a bevételezési bizonylat piszkozatának előnézeti képét.
A bevételezési bizonylat végleges kiállításához kattintson a „Kiállítás” gombra.
Végül, ha a „PDF generálása” gombra kattint, új ablakban jelenik meg a letölthető, illetve lementhető fájl előnézeti képe.
A „Bezárás” gombra kattintva a menüpont nyitóképére tud visszatérni.
Központilag (Automatikusan) Generált Bevételezés #
Amennyiben központilag (automatikusan) generált bevételezési bizonylatot szeretne kiállítani, a menüpont nyitóképén elhelyezkedő „Műveletek” oszlopban a „szem” ikonra kattintva megtekintheti, illetve ténylegesen kiállíthatja a bevételezést; a „PDF” ikonra klikkelve pedig a piszkozat előnézeti képét tekintheti meg.
Miután a fentebb említett „szem” ikonra kattintott, láthatja az automatikusan kitöltött „Raktár”, „Bevételezési dátum”, „Bevételezési idő”, „Forrás bizonylatszám”, „Megjegyzés” mezőket.
Önnek a „Bizonylatszám prefix”, illetve a „Kiállítás oka” paramétereket kell csak megadnia.
A felület alsó részén, a “Tételek” táblázatszerű listában vannak felsorolva mindazon árucikkek, melyek a forrás számlán kiállításra kerültek, továbbá azok száma és összértéke is megjelenik.
A felvett cikkekre vonatkozóan a “Sorszám”, “Cikkszám”, “Cikk”, „Mennyiség”, “Mértékegység”, “Nettó egységár”, “Bruttó egységár”, “Áfa”, “Bruttó ár”, “Jóváhagyott”, “LOT azonosító”, “Szavatossági idő” (Egy-egy sorban egy-egy cikk van feltüntetve).
A „PDF generálása” gombra kattintva megtekintheti a bevételezési bizonylat piszkozatának előnézeti képét.
A központilag generált bevételezés bizonylatban a “Raktár”, “Ársor” mezők értékét ne módosítsa! A bevételezés bizonylat tartalma a kiálltot forrás számlával minden tekintetben megegyezik!
A bevételezési bizonylat végleges kiállításához kattintson a „Kiállítás” gombra.
Végül, ha a „PDF generálása” gombra kattint, új ablakban jelenik meg a letölthető, illetve lementhető fájl előnézeti képe.
A „Bezárás” gombra kattintva a menüpont nyitóképére tud visszatérni.
Kiállított bevételezés korrigálása #
Amennyiben egy bevételezést véglegesített és kiállított, lehetősége van a tételek módosítására. A kiállított bevételezés bizonylaton a “Műveletek” oszlopban látható “Bevételezés korrigálás” nevű ikonra kattintva tudja elindítani a bevételezés korrigálása funkciót.


A megnyíló “Bevételezés korrigálás” nevű ablakban a “Kiválaszt” nevű oszlopban azoknál a cikkeknél jelölje be a kiválasztás pipát, amelyeket módosítani kíván, majd a képernyő jobb alsó részén látható “+ Kiválasztott elemek korrigálása” nevű zöld gombra kattintva tudja folytatni a módosítást. Az ablakban ezután csak azok a cikkek láthatók, amelyeket előbb megjelölt. A “Módosítás oka” nevű legördülő listából válassza ki a módosítás okát, majd ezután a módosítani kívánt cikkeknél adja meg a megfelelő mennyiségeket – lehetősége van több, vagy kevesebb és nulla mennyiséget is –

A mennyiség mezőbe a helyes mennyiségek megadása után a képernyő jobb alsó részén látható “Korrigálás” nevű zöld gombra kattintva generálásra kerül a nyitott módosító bevételezés bizonylat. A “Vissza” nevű zöld gombra kattintva vissza tud lépni a bevételezés ablak nyitó képernyőre.

A “Korrigálás” gombra kattintás után megnyílik egy nyitott bevételezés bizonylat a módosítandó tételekkel (mínusz és plusz előjelekkel). Lehetősége van mennyiség és nettó egységár módosítására is a véglegesítés előtt a pozitív előjelű sorokon. Ehhez kattintson a “Műveletek” nevű oszlopban látható “Módosít” nevű gombra. Szerkesztésre elérhető lesz a mennyiség mező és a nettó egységár mező, amelyben megtudja adni a végleges adatokat. A szerkesztés befejezéséhez kattintson a sor elején látható “Ok” nevű gombra.
Amennyiben még nem szeretné véglegesen kiállítani a bevételezési bizonylatot, csak a „Mentés” gombra kattintson (a „Kiállítás” gombra ne), a művelet későbbi folytatásához. (Ebben az esetben lehetősége van megtekinteni bevételezési bizonylat piszkozatát, amennyiben a „PDF generálása” gombra kattint, továbbá a fentebb említettekhez hasonlóan itt is módosítani tudja mind a partnerre, mind a tételekre vonatkozó adatokat.) Ha ezt követően klikkel a „Bezárás” gombra, bármikor visszatérhet a szerkesztési felülethez.
Abban az esetben, ha a „Mentés” vagy a „Kiállítás” gombra történő kattintás nélkül választja a „Bezárás” gombot, később már nem tudja folytatni a műveletet, csak, ha előröl kezdi azt.
A „Bezárás” gombra kattintva a menüpont nyitóképére tud visszatérni.

