A kassza nyitófelületére vissza térve számos egyéb műveletet is végrehajthat az alsó részen elhelyezkedő gombokra koppintva.
Pénz befizetése

A „Pénz befizetés” gombot választva különböző jogcímeken tehet be fizetőeszközt a kasszába. Az egyes jogcímeket a „Back office” felületen lévő „Törzsadatok” menüpontban lehet hozzárendelni vagy törölni. Jelen esetben a „Befizetés jogcíme” felirat mellett megjelenő legördülő menü tartalmazza a már korábban említett „Váltópénzbevitel”, továbbá „Pénztáros pénzfelvétel”, „Díjbeszedés”, „Sorsjegy eladás”, „Előleg”, „Pénztárhiány”, „Borravaló”, „Egyéb befizetés”, „Záró összes levétel”, „Fizetőeszköz csere”.
Miután koppintással kiválasztotta a megfelelő jogcímet (pl.: „Egyéb befizetés” back office-ban történő számlázás végett), adja meg a megfelelő összeget a numerikus billentyűzeten. Válassza ki a fizetés módját, ellenőrizze a fehér mezőben a „Fizetési mód”, és a „Ft érték” helyességét. Amennyiben szükséges írjon „Megjegyzés”-t a felület alsó részén elhelyezkedő mezőben, végül érintse meg a „Befizetés” gombot.
Amennyiben szeretné megszakítani a műveletet, még a „Befizetés” gombra történő koppintás előtt válassza a jobb felső sarokban elhelyezkedő „Mégse” gombot.
Az eseményhez tartozó „AEE” bizonylat megegyezik a váltópénz leírásnál szereplővel.
Pénz kifizetése

A nyitófelületre visszatérve, a „Pénz kifizetése” gombra koppintva az előző folyamattal ellentétes irányú műveletet hajthat végre, vagyis különböző jogcímeken fizetőeszközt vehet ki a kasszából.
Az egyes jogcímeket a „Back office” felületen lévő „Törzsadatok” menüpontban lehet hozzárendelni vagy törölni. Jelen esetben a „Kifizetés jogcíme” felirat mellett megjelenő legördülő menü tartalmazza a Fölözés”, „Pénztáros pénzlevétel”, „Utalvány kivét”, „Ajándékkártya kivét”, „Bérkifizetés”, „Munkabér lőleg”, „Postaköltség”, „Egyéb rezsi”, „Áru vásárlás”, „Egyéb kifizetés” lehetőségeket. Miután koppintással kiválasztotta a megfelelő jogcímet (pl.: Postaköltség), adja meg a megfelelő összeget a numerikus billentyűzeten. Válassza ki a fizetés módját, ellenőrizze a fehér mezőben a „Fizetési mód”, és a „Ft érték” helyességét. Amennyiben szükséges írjon „Megjegyzés”-t a felület alsó részén elhelyezkedő mezőben, végül érintse meg a „Befizetés” gombot.
Sztornó

A “Sztornó” gombra koppintva lehetősége van kasszán kiállított bizonylat (nyugta vagy egyszerűsített számla), illetve A4 számla sztornózására.
Amennyiben kasszán kiállított bizonylatot kíván sztornózni, olvassa be vonalkódolvasóval a bizonylaton lévő vonalkódót, vagy a „Bizonylat sztornózása” felületen adja meg a bizonylat számát a vonatkozó névvel ellátott mezőben, ügyelve arra, hogy az “AP szám” ahhoz a pénztárgéphez tartozzon, amelyen az adott bizonylat ki lett állítva. Ezt követően állítsa be a sztornózás okát a vonatkozó névvel ellátott legördülő menüben (itt több lehetőség közül választhat pl.: „Téves ügyfél adat”, „Téves bizonylat típus”, „Téves fizetőeszköz bevitel”, „Ügyfél elállása a vásárlástól” stb. (az egyes jogcímeket a „Back office” felületen lévő „Törzsadatok” menüpontban lehet hozzárendelni vagy törölni). Amennyiben bankkártyás fizetés történt az eredeti bizonylat esetében, a “Fizetőeszköz” legördülő menüben kiválaszthatja, hogy bankkártyával vagy készpénzzel történjen az összeg visszafizetése a vásárló részére.
Az “Utolsó kiállított bizonylat” gyorsgombra koppintva azonnal az utoljára kiállított bizonylat adatai jelennek meg.

A keresést követően, a jobb oldali sávban megjelennek a „Bizonylat típus”, a „Bizonylatszám”, a Nyugtaszám”, a „Bolt”, a „Kassza”, az „AP szám”, „Partner név”, „Partner cím”, „Partner adószám”, “Összesen”, “Kerekítés”, “Fizetőeszköz összesen adatok.
A felület jobb felső részében a jelenlegi „szemet ábrázoló” ikon mellett „Tétel lista” nézet is választható a „vízszintes vonalak” ikonra koppintva. Ez tartalmazza a „Cikkszám”, „Név”, „Mennyiség”, „Bruttó érték” adatokat.
A megfelelő bizonylatra történő koppintást követően érintse meg a „Bizonylat sztornózása” gombot a művelet befejezéséhez. A „Mégse” gombra kattintva (még „Bizonylat sztornózása” előtt) félbeszakíthatja a folyamatot.
Amennyiben A4 számlát kíván sztornózni adja meg a számlaszámot, majd állítsa be a sztornózás okát a vonatkozó névvel ellátott mezőkben. Utóbbinál több lehetőség közül választhat pl.: „Téves ügyfél adat”, „Téves bizonylat típus”, „Téves fizetőeszköz bevitel”, „Ügyfél elállása a vásárlástól” stb. (az egyes jogcímeket a „Back office” felületen lévő „Törzsadatok” menüpontban lehet hozzárendelni vagy törölni). Amennyiben bankkártyás fizetés történt az eredeti számla esetében, a “Fizetőeszköz” legördülő menüben kiválaszthatja, hogy bankkártyával vagy készpénzzel történjen az összeg visszafizetése a vásárló részére.
Az “Utolsó kiállított számla” gyorsgombra koppintva azonnal az utoljára kiállított bizonylat adatai jelennek meg.

A keresést követően, a jobb oldali sávban megjelennek a „Bizonylat típus”, a „Bizonylatszám”, a „Nyugtaszám”, a „Bolt”, a „Kassza”, az „AP szám”, „Partner név”, „Partner cím”, „Partner adószám”, “Összesen”, “Kerekítés”, “Fizetőeszköz összesen adatok.
A felület jobb felső részében a jelenlegi „szemet ábrázoló” ikon mellett „Tétel lista” nézet is választható a „vízszintes vonalak” ikonra koppintva. Ez tartalmazza a „Cikkszám”, „Név”, „Mennyiség”, „Bruttó érték” adatokat.
A megfelelő bizonylatra történő koppintást követően érintse meg a „Bizonylat sztornózása” gombot a művelet befejezéséhez. A „Mégse” gombra kattintva (még „Bizonylat sztornózása” előtt) félbeszakíthatja a folyamatot.
Bizonylat egyedi tartalma:
• Eredeti bizonylatra
hivatkozás
• Sztornó bizonylat
kiállításának oka
• Visszafizetendő összeg
• Aláírások

Visszáru bizonylat

A „Visszáru” gombra koppintva lehetősége van korábban kiállított bizonylatokon lévő cikkelemek visszáruzására.
Olvassa be vonalkódolvasóval a bizonylaton lévő vonalkódót, vagy a „Visszáru” felületen a bal oldali sávban adja meg a bizonylat számát a vonatkozó névvel ellátott mezőben, ügyelve arra, hogy az “AP szám” ahhoz a pénztárgéphez tartozzon, amelyen az adott bizonylat ki lett állítva. Ezt követően állítsa be a visszáruzás okát a vonatkozó névvel ellátott legördülő menüben (itt több lehetőség közül választhat pl. „Hibás áru”, „Ügyfél elállása a vásárlástól”, „Egyéb” lehetőségek közül ((az egyes jogcímeket a „Back office” felületen lévő „Törzsadatok” menüpontban lehet hozzárendelni vagy törölni.))

A keresést követően megjelenik a „Tétel lista”, mely tartalmazza a „Cikkszám”, „Név”, „Mennyiség”, „Bruttó érték” adatokat. Itt válassza ki a visszáruzni kívánt cikke(ke)t, és állítsa be a megfelelő mennyiséget.
A „szem” ikonra kattintva a bizonylatra vonatkozó adatok jelennek meg a felületen, ezek a „Bizonylat típus”, „Bizonylatszám”, „Nyugtaszám”, Bolt”, „Kassza”, „AP szám”, „Partner név”, „Partner cím”, „Partner adószám”.
Ezt követően válassza ki a „Bizonylat visszáruzása” gombot. A „Mégse” gombra kattintva (még „Bizonylat visszáruzása” előtt) félbeszakíthatja a folyamatot.
Ezt követően válassza ki a „Bizonylat visszáruzása” gombot.
Bizonylat egyedi tartalma:
• Eredeti bizonylatra
hivatkozás
• Visszáru bizonylat
kiállításának oka
• Visszafizetendő összeg
• Aláírások
visszáruzása”

Göngyöleg kezelése

A „Göngyöleg” gombra koppintva lehetősége van göngyöleg visszaváltására, illetve „Göngyöleg kupon” kiadására. Miután koppintással kiválasztotta a megfelelő cikket, az aktuális végösszeg automatikusan megjelenik a bal oldalt elhelyezkedő „Visszaváltás”, illetve „Göngyöleg” gombokon.
A fehér mezőben kiírásra kerül a „Tételszám”, – a vonatkozó felirat mellett -, továbbá a göngyöleg pontos megnevezése, kiszerelése, illetve összegszerű értéke. A ceruza ikont megérintve módosíthatja a mennyiséget. A felugró ablakon, a jobb oldalon elhelyezkedő numerikus billentyűzeten írja be a megfelelő számot, majd amennyiben szeretné jóváhagyni a módosítást, válassza a „Mentés” gombot. A „Törlés”-t kiválasztva a felvitt mennyiséget tudja nullázni. A „Tétel törlése” gombot választva eltávolíthatja a cikket a listáról. Végül a „Visszaváltás”, vagy a „Göngyöleg” gombokra koppintva tudja befejezni a műveletet. Mielőtt a „Visszaváltás”, vagy a „Göngyöleg” gombokra kattintana a „Megszakítás”-t választva félbeszakíthatja a folyamatot.
A fehér tétellista mezőben kiírásra kerül a „Tételszám”, – a vonatkozó felirat mellett -, továbbá a göngyöleg pontos megnevezése,

tartalma:
• Göngyöleg visszáru
jelzés
• Visszáruzott göngyöleg
és annak értéke
• Aláírások

Göngyöleg kupon egyedi
tartalma:
• Visszaváltott göngyöleg
és annak értéke
• Bizonylat azonosítója

Kosár feladás

A “Kosár feladása” gombra koppintva lehetősége van egy virtuális kosár összeállítására azokból a cikkekből, melyeket az értékesítési felület bal oldalán elhelyezkedő tétel listára felrögzített. Ez a funkció hasznos lehet például abban az esetben, amennyiben a kosár tartalmát csak később szeretné felhasználni egy adott vásárló. A kosarat a Hermes rendszer tárolja és az adott kassza mellett, a “Back office” felületen is hozzáférhet. A kosár tartalmát a “Back office”-ban is felhasználhatja, például A4 számla készítésére. (A “Kosarak” menüpont részletes leírását, a vonatkozó menüpont leírásánál találja meg.) A felugró ablakban töltse ki a „Kosár neve” mezőt, továbbá, ha szükséges írjon megjegyzést a „Kosár megjegyzés” mezőbe is. Ezt követően koppintson a „Feladás” gombra. A korábban létrehozott kosarakat a “Kosár kereső” gyorsgombra koppintva érheti el a kasszán. (Ennek leírását a a vonatkozó gyorsgomb leírásánál találja meg).
Kosár kereső

A “Kosár kereső” menüben lehetősége van korábban -a kasszán vagy a “Back officeban” elkészített kosárár tartalmának felhasználására. A menübe belépbe a jobb oldali felületen láthatja a korábban elkészített kosarakról készített listát. A táblázatszerű listában a “Név”, “Partner”, “Cikkek száma”, “Dátum” adtok láthatók. A felület balol oldalán rákereshet konkrét kosár elnevezésre és/vagy partnerre, a vonatkozó felirattal ellátott mezőkben. (A “Mezők törlése” gombra koppintva törölheti a beírt kulcsszavakat, majd újat adhat meg.)
Miután megtalálta a megfelelő kosarat, koppintson rá, majd érintse meg a felület bal oldalán lévő “Kosár felhasználás” gombot. Ezt követően az értékesítési felületre érkezik vissza, a tétel listán pedig megjelenik a kosár tartalma.
Pénztár jelentés

Lehetősége van „Pénztár jelentés” kinyomtatására, a vonatkozó gomb megérintésével. Ekkor az „AEE” nyomtató az éppen aktuális adóügyi nap összesítőjét kinyomtatja.
Számla másolat (Egyszerűsített)

„Számla másolat” készítését is el tudja végezni a kasszában, a vonatkozó gomb kiválasztásával. Az „Egyszerűsített számla másolat kiállítás” felületen „Bizonylatszám alapján” és „Partner adat alapján” is tud kiállítani számla másolatot. A „Bizonylatszám alapján” gombot választva a bal oldali sávban látható az „AP szám” (pénztárgép azonosítója), majd alatta adja meg a „Bizonylat” számát. A keresést követően a jobb oldali sávban megjelenik a „Bizonylat típus”, „Bizonylatszám”, „Nyugtaszám”, „Bolt”, „Kassza”, „AP szám”, „Partner név”, Partner cím”, „Partner adószám”. Végül kattintson a „Másolat kiállítása” gombra, a művelet befejezéséhez. Amennyiben szeretné félbeszakítani a folyamatot – még a „Másolat kiállítása” gombra történő koppintás előtt – a jobb felső sarokban elhelyezkedő „Mégse” gombot válassza. A „Partner adat alapján” gombra koppintva a „Partner név”, „Partner adószám”, „Partner irányítószám”, és a „Dátum” alapján tud szűrni. A jobb oldali sávban megjelenik a „Találatok száma”, a „Név”, az „Adószám”, az „Irányítószám” és a „Dátum”. A felület jobb felső részében a jelenlegi „nagyító” (keresés) ikon mellett a „szemet ábrázoló ikon”-ra koppintva láthatóvá válik a „Bizonylat típus”, „Bizonylatszám”, „Nyugtaszám”, „Bolt”, „Kassza”, „AP szám”, „Partner név”, Partner cím”, „Partner adószám”. A „szemet ábrázoló ikon” mellett „Tétel lista” nézet is választható a „vízszintes vonalakra” koppintva. Ez tartalmazza a „Cikkszám”, „Név”, „Mennyiség”, „Bruttó érték” adatokat. A „nagyító” ikonra kattintva térjen vissza a keresési találatokhoz, érintéssel válassza ki a megfelelő partnert, majd a művelet befejezéséhez koppintson a „Másolat kiállítása” gombra. Amennyiben szeretné félbeszakítani a folyamatot – még a „Másolat kiállítása” gombra történő koppintás előtt – a jobb felső sarokban elhelyezkedő „Mégse” gombot válassza. Fontos, hogy másolatot nyomtatni kizárólag az alap bizonylatot készító „AEE” egységből lehetséges.
Fiók nyitás

A „Fiók nyitás” gombra kattintva bármikor kinyithatja a kasszához tartozó pénzfiókot.
Megszakítás

A „Megszakítás” gombra kattintva bármikor félbeszakíthatja a kasszán megkezdett folyamatokat. Egyes esetekben a megszakítás véglegesítéséhez főpénztárosi jogosultság/ engedély szükséges.

A “Kézi vonalkód” gyorsgombra koppintva lehetősége van manuálisan megadni egy adott vonalkódot.