A Bevételezés munkaműveletet használva lehetősége van cikkek bevételezésére a PDA eszközön keresztül. A munkaműveleten belül két választható bevételezési műveletet tud elvégezni: “Nyitott bevételezések” és “Bevételezés” – vonatkozó névvel ellátott – gombra kattintva indítható. A műveletek részletes leírását lejjebb olvashatja.

Nyitott bevételezések művelet (Hermes bizonylat lista alapján) #
A “Nyitott bevételezések” nevű gombra kattintva megnyílik a “Bevételezés” elnevezésű ablak. Az ablakban lista nézetben láthatja a Hermes BackOffice rendszerben “nyitott” állapotú bevételezés bizonylatokat.

Az egyes listákra kattintva megjelenik a lista tétel darabszáma, valamint megjelenik a “Lista megtekintése” és a “Kiválasztás” elnvezésű gombok.

A “Lista megtekintése” elnevezésű gombra kattintva lehetősége van megtekinteni a megrendelésben korábban rögzített cikkek listáját. Az ablak jobb felső sarkában látható “X” ikonra kattintva tudja bezárni az ablakot és vissza térni a megrendelés bizonylat listákhoz.

Bevételezés lépései
A bevételezés megkezdéséhez a nyitott megrendelések közül kattintson a kivánt lista fejre, majd ezután a megjelenő “Kiválasztás” nevű gombbal tudja megkezdeni a bevételezést.
Induláskor a “Termék felvétel” ablak nyilik meg. A cikk vonalkódját a PDA eszközzel levolvasva tudja beemelni a bevételezésbe. Lehetősége van a vonalkód kézi bevitelére is, ehhez kattintson a “Vonalkód kézi bevitele” nevű gombra és adja a meg a cikk vonalkódját, vagy mérlegkódját. Ennek használatát itt olvashatja: “Termék felvétel vonalkódos azonosítással“.

A cikk bekódolása előtt lehetősége van visszatérni a nyitó képernyőre a “Mentés” nevű gombra kattintva. A “Lista beküldése” nevű gombra kattintva figyelmeztető üzenet jelenik meg, mivel üres a bevételezés lista, a program végig navigál az üres lista beküldésen, amennyiben véglegesíteni akarja.

Az első cikket felvéve az alábbi cikk lista ablak jelenik meg. A lista első sorában mindig az utoljára bevételezett cikk szerepel. Az ablak közepén látható szám mezőben az utoljára bevételezett cikk menyisége szerepel. Itt lehetősége van az utoljára rögzített cikk bevételezett mennyiségének közvetlen módosítására.

Amennyiben nem az utoljára bevételezett cikk mennyiségét kívánja módosítani, úgy kattinson a cikk sorára. Ekkor a cikk szerkesztés ablak jelenik meg a korábban rögzített adatokkal. Lehetősége van a mennyiség, a nettó beszerzési ár és a nyomon követési információ módosítására is.

A nyomon követési adatokat mennyiségenként tudja megadni. Ehhez kattintson a “Lejárati dátum kiválasztása” felirat alat látható – dátum választó – “Kiválasztás” nevű gombra. Ennek használatát itt olvashatja: “Nyomonkövetési adatok rögzítése“.

A “Mentés” nevű gombra kattintva eltudja menteni a bevételezés során rögzített cikkeket, de nem kerül beküldésre a Hermes rendszerbe, majd a nyitott szállítói megrendelések képernyőre lép vissza a program.
A “Lista beküldése nevű” gombra kattintva a műveletben nyitott bizonylatot tudja beküldésre jelölni. A megjelenő beküldés véglegesítése ablakban lehetősége van megjegyzést rögzíteni a bizonylathoz a “Megjegyzés írása” nevű mezőben. A “Beküldés” nevű gombra kattintva elküldésre kerül a bizonylat a Hermes rendszerbe. Az ablak jobb felső sarkában látható “X” ikonra kattintva megszakíthatja a beküldést. Sikeres beküldés után a művelet nyitó képernyőjére lép vissza a program.

Amennyiben eltérés van a bevételezés bizonylathoz képest figyelmeztető ablak jelenik meg a bevételezés beküldés előtt. A “Mégsem” gombra kattintva vissza térhet a bevételezés módosításához. A “Beküldés” gombra kattintva a rögzített adatokkal kerül beküldésre a bevételezés a Hermes rendszerbe.

A bevételezés nyitó képernyőjére visszatérve a nem teljesen átvett bevételezések bizonylata továbbra is szerepelnek a listában a fennmaradó cikkekkel, amelyeknek bevételezését folytatni tudja. A “Vissza” gombra kattintva a Bevételezés munkaművelet nyitó képernyőre lép vissza a program. A “Frissítés nevű gombra kattintva tudja frissíteni a bevételezésre váró bizonylatok listáját.

Bevételezés művelet (PDA új bevételezés létrehozás) #
A “Bevételezés” nevű gombra kattintva megnyilik a “Bevételezés” elnevezésű ablak. Az ablak nyitó képernyőjén láthatja a folyamatban lévő mentet bevételezések listáját. Lehetősége van a meglévők szerkesztésére és új bevételezés rögzítésére is.

Új bevételezés rögzítéséhez kattintson a képernyő alján látható “Új bevételezés” nevű gombra. A megnyíló ablakban először válasza ki a beszállítót a “Beszállító kiválasztása” nevű legördülő listából. Lehetősége van a beszállító nevére keresni is, ehhez kezdje el begépelni a szállító nevét. majd a találatok közül válassza kia a megfelelőt.

A raktárak kiválasztásához az előzőekben leírt módon a legördülő listából tudja kiválasztani a megfelelő raktár nevét. A raktár nevére kattintva kiválasztásra kerül a bevételezés raktára.

Végül a “Bevételezés oka” legördülő listából a bevételezés okát válassza ki.

Amennyiben minden mezőt megfelelően kitöltött a “Termék hozzáadása” nevü gombra kattintva megnyílik a cikk felvitel ablak. Ennek használatát itt olvashatja: “Termék felvétel vonalkódos azonosítással”.
Sikeres bizonylat beküldése utána a “Bevételezés” művelet nyitó képernyőre lép vissza a program.
Termék felvétel vonalkódos azonosítással #
Az egyes múveletekben a “Termék hozzáadása” nevű gombon keresztül tudja elérni a termék hozzáadása ablakot, de vannak műveletek amelyeknél közvetlenül érhető el a termék felvitel ablak.

A “Termék hozzáadása” nevű gombra kattintva megnyílik a termék hozzáadása ablak. Az ablakban lehetősége van termék vonalkód leolvasásával és kézi vonalkód megadásával történő cikk azonosításra.
Termék vonalkód leolvasásával történő azonosítása #
A termék vonalkódjának leolvasásához a PDA eszköz jobb és bal oldalán található “SCAN” gombok közül az egyik nyomva tartásával tudja leovasni a termék vonalkódját. A sikeres azonosítás után egy hangjelzést fog hallani, majd ezután a termék megjelenik a cikk listában.
A mennyiség megadásához kattintson a mennyiség mezőbe. A megjelenő numerikus billentyűzet segítségével lehetősége van megadni a kívánt mennyiséget. A mennyiség mező két oldalán elhelyezett – és + gombokkal is tudja egyesével csökkenteni, vagy növelni a mező értékét.
A numerikus billentyűzet jobb sarkában látható “zöld színű Pipa” gombra kattintva tudja rögzíteni a bevitt adatot.

A újabb cikk felviteléhez olvassa be a következő cikk vonalkódját, amely a lista első sorában fog megjelenni és a mennyiség mező értéke is frissül az újabb cikk bevitt mennyiségével.

A lehetősége van a bevételezni kívánt termék darabszámának egyessével történő növelésére is a termék beazonosítása során. Ehhez a termék vonalkódját annyiszor olvassa le, amennyi a bevételezni kívánt termék mennyisége. A “SCAN” gomb folyamatos nyomva tartása mellett a vonalkód olvasó kereső fényének bekapcsolás és kikapcsolás jelzi a sikeres cikk azonosítás. valamint hanjelzést is hallani fog.
A cikk lista képernyőn látni fogja az első sikeres azonosítás után, hogy a termék menyiségének értéke a leolvasások számával növekedni fog. Pl.: 5 db terméket kiván bevételezni, ehhez a termék vonalkódját 5-ször olvassa be.

Nyomonkövetési adatok rögzítése #
A cikk felvitel képernyőn a cikk sorára kattintva megnyílik a cikk szerkesztése ablak. Ebben az ablakban lehetősége van a korábban rögzített mennyiség, beszerzési ár adatok módosítására, valamint a nyomonkövetési adatok rögzítésére is lehetősége van.

A nyomonkövetési adat megadásához először kattintson a képernyő közepén elhelyezkedő “Lejárati dátum hozzáadása” nevű gombra ami aután megnyíilik a Lejrárati dátum hozzáadása nevű ablak. Az ablak alján elhelyezett “+ Lejárati dátum hozzáadása” nevű gombra kattintva megnyílik az adat beviteli ablak.

Adja meg cikknek megfelelő nyomon követési adatokat. Ezek lehetnek lejárati dátum, LOT azonosító, vagy mind a kettő. A lejárati dátum beviteléhez a “Lejárati dátum kiválasztása” felirat alatt elhelyezett “Kiválasztás” nevű gomra kattintva megnyílik egy naptár felületen. A naptárban válassza ki a cikken szereplő lejárati dátumot, majd kattintson a naptár felület jobb alsó sarkában látható “OK” gombra az adat mentéséhez.

A dátum megadása után aktívvá válik a mennyiség megadás mező, amelyben az azonos lejárati idővel rendelkező cikkek mennyiségét kell megadnia.
A cikk LOT szám felviteléhez a “LOT azonosító” felirat alatt elhelyezett beviteli mezőbe gépelje be a terméken szereplő azonosítót.
Amennyiben minden adat megfelelő a képernyő alján elhelyezett “Mentés” nevű gombra kattintva tudja rögzíteni a felvitt adatokat. A “Vissza” nevű gombra kattintva a nyomkövetési adatok változásai elvesznek.

Mindkét gomb esetében szerkesztés alatt lévő cikk “Lejárati dátum hozzáadása” nevű ablakába lép vissza a program. Itt folytatni tudja a nyomkövetés adat felvitelt a korábban rögzített mennyiség eléréséig. A fennmaradó mennyiséget az ablak alján látható szám jelzi a “Fennmaradó mennyiség” felirata után.

A “Tovább” gombra kattintva a rögzített nyomonkövetési adatok jelennek meg új ablakban, listázott formában. Az ablak alján látható “Mentés” nevű gombra kattintva tudja rögzíteni a felvitt adatokat, majd a program vissza lép a cikk felvitel ablakba.
Az ablak alján elhelyezett “Törlés” nevű gombra kattintva törölheti a cikket a müveletben rögzített cikk listából.

Mentés és Lista beküldés gombok használata #
A termékek beazonosítása és megfelelő mennyiség rögíztése után lehetősége van a lista mentésére. Ehhez kattintson a “Mentés” nevű gombra. A program ezután vissza lép a művelet nyitó képernyőjére. Újra kiválasztva a bizonylatot foglyatni tudja a cikk rögzítést.
A “Lista beküldése nevű” gombra kattintva a műveletben nyitott bizonylatot tudja beküldésre jelölni. A megjelenő ablakban lehetősge van megjegyzést rögzíteni a bizonylathoz a “Megjegyzés írása” nevű mezőben.

A “Beküldés” nevű gombra kattintva elküldésre kerül a bizonylat a Hermes rendszernek. Sikeres beküldés után a művelet nyitó képernyőjére lép vissza a program.
Az ablak jobb felső sarkában látható “X” ikonra kattintva megszakíthatja a beküldést.